icon
Tüm Kategoriler
Sepetim

Gezgin Foto Blog Gezgin Foto RSS

01 May Beyaz dengesi nedir ? Nasıl yapılır ?
0 3615
    Beyaz Dengesi Ayarları İle Doğru Renklere Sahip Fotoğraflar Elde Edin!    Beyaz ayarı renklerin, ışık kaynağının renginden etkilenmemesini sağlar. Çoğu ışık kaynağı için otomatik beyaz ayarı tavsiye edilir. Otomatik be..
09 Haz Diyafram nedir ?
0 1985
Fotoğrafta Diyafram Hakkında Bilmeniz Gerekenler!Diyafram nedir? Sorusuna verilebilecek en net yanıt şudur: “Objeden yansıyan ışınların aynanın üzerine ne yoğunlukta düşeceğini belirleyen sistem”. Fransızca “diaphragme” ke..
09 Haz Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu
0 1521
    FOTOĞRAFI İZİNSİZ KULLANILAN KİŞİLERİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ    1-Fotoğraf ve Sesin İzinsiz Ticari Amaç İle Kullanılması:    Fotoğrafın ve sesin korunması, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu (FSEK) m.84′de düzenlenmiştir. ..
09 Haz Fotoğrafçılar için sözleşme örnekleri
0 3904
SÖZLEŞMENİN ÖNEMİ              Değerli Fotoğrafçı Meslektaşlarım;      Unutulmamalıdır ki yazılı sözleşmeler, her iki tarafın beklentileri ile başta olumsuz durumların nasıl çözüleceğini konusunda pek çok argüman sunan yas..
09 Haz Fotoğraf ve video arşivlemede fotoğrafçının yasal sorumlulukları nelerdir ?
0 2783
Fotoğrafçılıkta Telif HaklarıDamla Ömür TANTEKINtantekin@voila.frGenel anlamda telif hakları, eser sahibine rızası olmaksızın eserinin kopyalanmasını, değiştirilmesini, dağıtılmasını veya çoğaltılmasını önleme; ayrıca eser..
13 Haz Autel Evo 2 6K drone kutu açılış incelemesi
0 3187
Akıllı ve stili yüksek uçan mükemmellikle birleştiren hafif EVO, gelen engelleri algılar ve 4K 60fps Ultra HD kamera videosu sunar. Uzaktan kumandanın kullanımı zahmetsizdir ve yerleşik OLED ekranla donatılmıştır. Bu fanta..
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 47 (8 Sayfa)
Web sitemizde kullanıcı deneyimini arttırmak için çerez (cookie) kullanıyoruz