icon
Kategoriler
Sepetim

Sony HXR-NX100 Video Kamera

Sony HXR-NX100 Video Kamera
Sony HXR-NX100 Video Kamera
Sony HXR-NX100 Video Kamera
Sony HXR-NX100 Video Kamera
Yeni Ürün
Sony HXR-NX100 Video Kamera
Sony HXR-NX100 Video Kamera
Sony HXR-NX100 Video Kamera
Sony HXR-NX100 Video Kamera
Sony HXR-NX100 Video Kamera
Sony NX100
Çanta Hediye
15.500,00 TL

  • Stok Durumu: Stokta
  • Model: NX100
  • SKU: GF-FLISSI-09752
Bu ürünü 1.876,36 TL x 9 taksitle alabilirsiniz
Havale/EFT ödemelerde sepette ekstra %3 indirim

Sony HXR-NX100 Full HD Profesyonel NXCAM Video Kamera

 
NX100 kompakt gövdesinde profesyonellerin ihtiyacı olan tüm özellikleri sunar. Sağlam gövde yapısı manuel kontrollerin yapılmasına olanak sağlar. Tam otomatik modu etkileyici sonuçlar ortaya çıkartır. Herkesin ilgisini çekecek güzel ve sinematik görüntüler oluşturur. 
 
1.0 İNÇ SENSÖR
 
Video kameranın 20.1 megapiksellik 1.0 inç EXMOR R CMOS sensörü, standart video kamera sensörlerinden 7 kat daha büyüktür. Bu sayede daha fazla ışık aldığı için kumlanma minimuma indirilir. Bu yüzden de 1.7 lükslük düşük ışık düzeyinde bile net görüntüler yakalanabilir. Büyük sensör boyutu odaklanmak istenilen nesneye keskin bir netlik yaparken görüntünün geri kalan kısmının netliğini bozarak arka plan bulanıklığını (Bokeh etkisi) arttırır. 
 
sony-nx100-photo
 
SONY G LENS
 
Sony'nin yüksek standartlarına uygun olarak geliştirilen G Lens 35 mm eşdeğeri 29-350mm'ye denk gelir. Bu geniş açılı lens, geniş manzara sahnelerini bile yakalamayı kolaylaştırarak sensörün performansını da en üstü düzeye çıkarır. Ayrıca Clear Image Zoom özelliği 12x optik büyütmeyi yaptıktan sonra By Pixel Super Resolution teknolojisi ile dijital zoomu 48x'e kadar çıkartır. 
 
KAYIT ÖZELLİĞİ
 
AVCHD ve DV gibi geleneksel formatların yanında 50 mb/s hızda XAVC S formatta da Full HD (1080p) kayıt yapmaktadır. Cihazdaki çift bellek kart yuvası iş akışının esnekliğini kolaylaştırmak için geliştirmiştir. 1. bellek kartı dolduğunda otomatik olarak 2. bellek kartına geçilirken, istendiğinde 2 bellek kartına da eş zamanlı kayıt yapılarak yedekleme sürümü oluşturulabilir. 

 

HXR-NX100 Full HD kompakt profesyonel NXCAM video kamera
HXR-NX100; kaliteden ödün vermeyen, büyük 1,0 tipi sensörü, 3 bağımsız manuel lens halkası dahil olmak üzere tanıdık, başarısı kanıtlanmış manuel kontrolleri ve akıllı, tam otomatik seçenekleriyle etkileyici sonuçlar verebilen, uygun maliyetli, kompakt bir Full HD kameradır. NX100, sağlam ancak kompakt gövdesinde, ihtiyacınız olan tüm profesyonel özellikleri sunar.

Yüksek hassasiyet ve yüksek çözünürlük
1,0 tipi Exmor R® CMOS sensörü sayesinde HXR-NX100, aynı kategorideki video kameralardan çok daha hassastır. Parlaklığı ve çözünürlüğü daha yüksek olan ve aynı fiyat aralığındaki hiçbir video kamerada bulunmayan sığ alan derinliğiyle daha fazla bokeh efekti sunan 1,0 sensör, sizi ve müşterilerinizi şaşırtacak kadar güzel, sinematik görüntüler oluşturmanızı sağlar.

NX100, görüntüleme performansını geliştirirken XAVC-S 50 Mb/sn, AVCHD ve DV dosya tabanlı kayıt gibi çeşitli kayıt formatlarını destekler ve günümüzün tüm Full HD iş akışlarına olağanüstü esneklik kazandırır.

48x yakınlaştırma ile yakın çekimler
Sony, en geniş sahneleri bile üstün netlikte çekebilmeniz için NX100'e özel olarak yüksek kaliteli, 29 mm geniş açılı bir G Lens geliştirdi. 12x optik yakınlaştırma özelliği, görüntü kalitesini korurken görüntüyü ek olarak 24x oranında büyütebilen Sony'nin benzersiz By Pixel Super Resolution Teknolojisi ile önemli ölçüde geliştirilmiştir. Ayrıca yakınlaştırma performansı, Dijital Genişletici ile iki kat daha artırılarak maksimum 48x yakınlaştırma kapasitesine çıkarılabilir.

Uyarlanabilir, profesyonel işlevler
Üç bağımsız manuel lens halkası dahil olmak üzere gelişmiş manuel kontroller, dahili 4 kademeli ND filtreleri ve sınıfında lider Full-HD performans gibi profesyonel özelliklerle HXR-NX100, tüketici modellerinin ve düşük seviye omuz modellerinin ötesine geçmek ya da yalnızca kaset ortamından yüksek hızlı katı hal kayda geçiş yapmak amacıyla ilk profesyonel Sony video kamerasını satın almak isteyenler için ideal tercihtir. NX100, etkinlikler ve kurumsal videolar dahil olmak üzere çok çeşitli çekimler için mükemmel olan, uygun maliyetli fakat yüksek performanslı bir tercihtir.

Büyük 1,0 tipi sensörle etkileyici kalite
HXR-NX100’ün tekli 20 megapiksel* 1,0 tipi Exmor R CMOS sensörü, 16 mm film karesiyle yaklaşık aynı büyüklüktedir ve 1/4,7 tipi üç sensörün toplamından yedi kat daha büyüktür. Bu büyük boyut sayesinde sensöre daha fazla ışık ulaştığından daha az parazit ve bulanıklık oluşur; dolayısıyla 1,7 lüks** minimum aydınlatma düzeyiyle karanlık bir sahnede bile net ve sabit görüntüler elde edilir. Büyük sensör boyutu, güzel arka planı odaktan çıkararak (bokeh) göstermek istediğiniz şeye odaklanmanızı ve görüntünün geri kalanının odağını bozmanızı sağlar.

Maksimum 48x yakınlaştırma özellikli Sony G Lens
12x optik yakınlaştırmalı sabit 29 mm geniş açılı lens, en geniş manzara sahnelerini bile yakalamayı kolaylaştırırken üstün netlik ve keskinlik sunarak, NX100’ün büyük 1,0 tipi sensörünün performansını en üst düzeye çıkarır. G Lens, Sony’nin yüksek optik performans standartlarına göre tasarlanıp üretilen, kendi kamera lensi yelpazesidir. Ayrıca Sony’nin gelişmiş Clear Image Zoom özelliği, en uzaktaki sahneleri bile yakınlaştırmanıza yardımcı olur. Maksimum 12x optik büyütmede yakınlaştırma yaptıktan sonra By Pixel Super Resolution Teknolojisi, görüntü kalitesini korurken görüntüyü ek olarak %200 oranında büyütebilir. Dahası, yakınlaştırma performansı bir dijital genişletici ile iki kat daha artırılarak 48x’e kadar çıkarılabilir.

Manuel çalışma imkanı sunan, profesyonel, kullanışlı tasarım
HXR-NX100, ergonomik tasarımıyla hafiftir ve kullanımı kolay bir çekim deneyimi sunar. Üç manuel, bağımsız lens halkası odaklama, yakınlaştırma ve iris kontrolünün sorunsuz ve doğal biçimde ayarlanmasını sağlar. Tam otomatik modda ya da maksimum yaratıcı kontrol için tamamen manuel olarak kullanılabilir. Manuel kadran ve gövdenin yan tarafında bulunan düğmeler, İRİS (diyafram açıklığı), KAZANÇ ve enstantane hızı ayarlarının hızlı ve kolay şekilde yapılmasını sağlar. Beyaz dengesi, kullanışlı 100 K’lık renk sıcaklığı kademeleriyle kolayca ayarlanabilir.

Dahili ND Filtreler
Dahili bir Nötr Yoğunluk (ND) filtresi tekeri; net, 1/4 (2 kademe), 1/16 (4 kademe) ve 1/64 (6 kademe) konumlarına sahiptir. Bu, dışarıda yapılan gündüz çekimlerinde bile ayrı bir filtre kullanmaya gerek kalmadan, sığ alan derinliğinin tüm avantajlarından yararlanmayı kolaylaştırır.

DV, AVCHD ve 50 Mb/sn XAVC S ile çoklu formatta kayıt
Kendisini kanıtlamış eski iş akışlarını desteklemek için AVCHD ve DV kaydın yanı sıra 50 Mb/sn’de daha yeni, daha gelişmiş XAVC S kayıt yapabilen HXR-NX100, Full HD prodüksiyonlar için mümkün olan en iyi performansı sağlayacak biçimde tasarlanmıştır. XAVC S, etkileyici bir görüntü kalitesinin yanı sıra iş akışı esnekliği ve depolama verimliliği sağlar. HXR-NX100; XAVC S’de MP4 dosya formatını kullanır, 50 Mb/sn’de örnekleme yapar ve daha şimdiden başlıca doğrusal olmayan düzenleyicilerin (NLE’ler) hepsi tarafından desteklenmektedir. AVCHD’ye kıyasla XAVC S 50 Mb/sn, daha yüksek bit hızı sayesinde daha fazla ayrıntı yakalar ve paraziti azaltır. Bölgenize bağlı olarak 50p, 50i, 25p Full HD ve 50i SD (PAL modeli) ya da 60p, 60i, 30p, 24p Full HD ve 60i SD (NTSC modeli) kayıt kare hızları sunan ayrı modeller mevcuttur.

Kayıt esnekliği için çift ortam yuvası
Kayıt süresini uzatmak ve iş akışı esnekliğini artırmak için iki bellek kartı yuvasıyla donatılan NX100; SDXC kartlar, SDHC kartlar, Memory Stick PRO Duo (Mark 2) ve Memory Stick PRO-HG Duo ile uyumludur. RÖLE modu, birinci bellek kartı dolduğunda kaydı otomatik olarak ikinci bellek kartına geçirirken SIMUL modu iki bellek kartına eş zamanlı kayda olanak sağlar (örneğin, anında yedekleme sürümü oluşturmak için). NX100’ün biri tutma yerinde diğeri video kamera gövdesinde bulunan iki Başlat/Durdur düğmesi, SIMUL modunda kayıt yaparken bağımsız olarak farklı bellek kartlarında kaydı başlatıp durdurabilir.

Kayıt esnekliği için çift ortam yuvası
Kayıt süresini uzatmak ve iş akışı esnekliğini artırmak için iki bellek kartı yuvasıyla donatılan NX100; SDXC kartlar, SDHC kartlar, Memory Stick PRO Duo (Mark 2) ve Memory Stick PRO-HG Duo ile uyumludur. RÖLE modu, birinci bellek kartı dolduğunda kaydı otomatik olarak ikinci bellek kartına geçirirken SIMUL modu iki bellek kartına eş zamanlı kayda olanak sağlar (örneğin, anında yedekleme sürümü oluşturmak için). NX100’ün biri tutma yerinde diğeri video kamera gövdesinde bulunan iki Başlat/Durdur düğmesi, SIMUL modunda kayıt yaparken bağımsız olarak farklı bellek kartlarında kaydı başlatıp durdurabilir.

Çoklu Arayüz (MI) Yuvası
HXR-NX100, Sony’nin uyumlu Sony aksesuarlarına güç, sinyal bağlantıları ve koordineli açma/kapatma sağlayan esnek Çoklu Arabirim (MI) Yuvasını kullanır. Örneğin, UWP-D11 veya UWP-D12 gibi Sony kablosuz mikrofon sistemlerini bağlayıp kontrol edebilir ya da HVL-LBPC ışığı* takabilirsiniz.
*Hepsi ayrı satılır. HVL-LBPC, HXR-NX100 tarafından kontrol edilir ancak güç almaz.

Çok çeşitli bağlantı seçenekleri
Adaptörler için endişelenmenize gerek yoktur: NX100; HDMI, Çoklu/Mikro USB, profesyonel ses XLR terminalleri, REMOTE ve Kompozit (BNC) dahil olmak üzere birçok dahili bağlantı seçeneği sağlar.


Teknik Özellikler:

Görüntü Sensörü1-Çip 1" CMOS Sensörü

Etkili Sensör Çözünürlüğü14.2 MP

Gain3 - 33 dB

Minimum Aydınlatma1/30 Deklanşör Hızında 1.7 lüks

Beyaz Dengesi Aralığı2300 - 15,000K

Lens

Odak Aralığı9.3 - 111.6mm

35mm Eşdeğer Odak Uzunluğu29 -  348mm

Optik Zoom12x

Maksimum Diyaframf/2.8 -  4.5

Filtre Çapı62 mm

Görüntü SabitlemeOptik

Netleme KontrolüOtomatik / Manuel

Kamera

Deklanşör Hızı1/6 - 1/10,000 sn

Dahili ND FiltreMechanical Filter Wheel with 2 Stop (1/4), 4 Stop (1/16), 6 Stop (1/64) ND Filters

Dahili Mikrofon TürüStereo

Kayıt Medyası1 x SDXC/Memory Stick PRO Duo Hybrid Card Slot
1 x SDXC Card Slot

Kayıt

Yayın Sistemi UyumluluğuPAL / NTSC

Kayıt ModlarıXAVC S:
1920 x 1080p 23.98 / 29.97 / 59.94 fps (50 Mb / s) hızında
AVCHD:
1920 x 1080p 23.98 / 29.97 / 59.94 fps (17 - 28 Mb / s)
1920 x 1080i, 59.94 fps'de (24 Mb / s)

Değişken Kare Hızları1080i: 1 - 60 fps

Ses Kayıt2 Kanal 24-Bit 48 kHz

Arayüz

Video Bağlantısı1 x BNC (Kompozit) Çıkışı
1 x HDMI Çıkışı

Ses Bağlantısı1 x 1/8 "/ 3,5 mm Stereo Kulaklık Çıkışı
1 x Stereo 2RCA Çıkışı
2 x 3-Pin XLR Mikrofon / Hat Seviyesi (+48 V Fantom Gücü) Girişi

Diğer I / O1 x 2,5 mm LANC Kontrolü
1 x USB Mikro-B

Ekran

Ekran TipiLCD

Ekran Boyutu3.5 inc

Ekran Çözünürlüğü1,560,000 dpi

EVF

EVF Görüntü TipiLCD

Ekran Boyutu0.24 inç

EVF Çözünürlüğü1,560,000 Dpi

Güç

Güç Bağlantısı1x Barrel input

Güç Tüketimi6 W

Çevresel

Çalışma Sıcaklığı0 - 40°C

Depolama Sıcaklığı-20 -  60°C

Genel

Aksesuar Bağlantısı1 x Çoklu-Arayüz Yuvası

Boyutlar171.3 x 187.8 x 371.2 mm

Ağırlık2.1 kg

Paket İçeriği:

Yeni Şarj Cihazı (1)
Lens ışık siperliği (1)
Lens Kapağı (1)
Geniş vizör adaptörü (1)
Yuva kapağı (1)
USB kablosu (1)
Şarj edilebilir pil paketi (NP-F770) (1)
AC Adaptörü (AC-L100C) (1)
Güç kablosu (elektrik kablosu) (1)
Kablosuz Remote Commander (RMT-845) (1)
Lityum pil (Kablosuz Remote Commander için CR2025, Kablosuz Remote Commander'a takılı gelir) (1)
Kullanım Kılavuzu (2)
CD-ROM (1)
Garanti (1

TaksitAylık ÖdemeToplam
Tek Çekim15.500,00 TL15.500,00 TL
35.382,12 TL16.146,35 TL
62.753,83 TL16.523,00 TL
91.876,36 TL16.887,25 TL
TaksitAylık ÖdemeToplam
Tek Çekim15.500,00 TL15.500,00 TL
35.382,12 TL16.146,35 TL
62.753,83 TL16.523,00 TL
91.876,36 TL16.887,25 TL
TaksitAylık ÖdemeToplam
Tek Çekim15.500,00 TL15.500,00 TL
35.382,12 TL16.146,35 TL
62.753,83 TL16.523,00 TL
91.876,36 TL16.887,25 TL
TaksitAylık ÖdemeToplam
Tek Çekim15.500,00 TL15.500,00 TL
35.382,12 TL16.146,35 TL
62.753,83 TL16.523,00 TL
91.876,36 TL16.887,25 TL
TaksitAylık ÖdemeToplam
Tek Çekim15.500,00 TL15.500,00 TL
35.382,12 TL16.146,35 TL
62.753,83 TL16.523,00 TL
91.876,36 TL16.887,25 TL
TaksitAylık ÖdemeToplam
Tek Çekim15.500,00 TL15.500,00 TL
35.382,12 TL16.146,35 TL
62.753,83 TL16.523,00 TL
91.876,36 TL16.887,25 TL
TaksitAylık ÖdemeToplam
Tek Çekim15.500,00 TL15.500,00 TL
35.382,12 TL16.146,35 TL
62.753,83 TL16.523,00 TL
91.876,36 TL16.887,25 TL
TaksitAylık ÖdemeToplam
Tek Çekim15.500,00 TL15.500,00 TL
35.382,12 TL16.146,35 TL
62.753,83 TL16.523,00 TL
91.876,36 TL16.887,25 TL

İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
Ürünün yanında hediye verilen promosyonlar orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.
İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.
İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
Ürünü, sistemin size ilettiği sipariş numaranız, faturanız ve iade sebebinizi belirten kısa bir açıklama ile tarafımıza orijinal kutusuna zarar gelmeyecek şekilde, size ulaşan haliyle göndermeniz gerekmektedir.

Cayma Hakkı

Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren (14) gün içinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmek için siparişlerim ekranındaki ilgili siparişin iade formu doldurulmalıdır. Form doldurulduktan sonra sizinle iletişim kurularak, ürünlerin iade süreçleri hakkında bilgilendirileceksiniz. Ürünle beraber adınıza kesilen faturada tarafımıza geri gönderilmelidir. İade edilen ürün yerine bir başka ürün veya ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.

Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer üründe bir tahribat mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. 

Hatalı Ürünler

Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri siparişlerim ekranındaki hatalı ürün bildirim formu doldurulmalıdır. Form doldurulduktan sonra sizinle iletişim kurularak, bu süreçle ilgili bilgilendirileceksiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte mağazamıza gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Doğrulama Kodu
Web sitemizde kullanıcı deneyimini arttırmak için çerez (cookie) kullanıyoruz